Słownik pojęć

Przędza Bambusowa.
Włókna bambusa stanowią nowy typ materiałów tekstylnych przyjaznych dla środowiska.

Regeneracja (rzeczownik) – okres, w którym obiekt odzyskuje swoje właściwości użytkowe.

Bambus jest najszybciej „regenerującym się” z naturalnych włókien. Mosa - typ bambusa stosowany w tekstyliach może urosnąć do wysokości 22 metrów w dwa miesiące. Nie wymaga nawozów, dzięki swoim naturalnym właściwościom anty-bakteryjnym. Do uprawy bambusa wykorzystuje się specjalne plantacje w Azji, tak aby nie uszczuplać zasobów bambusa w naturalnych habitatach występowania pandy.

Zalety:

ˇ Chłód i wygoda – dzięki unikalnej strukturze włókien bambusa, tkanina może błyskawicznie odparowywać pot, nie klei się do skóry. Zapewnia chłód i wygodę w trakcie upałów.

ˇ Naturalnie miękka, jedwabna w dotyku.

ˇ Naturalna ochrona przed UV.

ˇ Ekologiczna – szybka regeneracja bambusa oznacza, że można uprawiać mniejsze powierzchnie ziemi i szybciej produkować plony.

ˇ Biodegradująca się – proces biodegradacji zachodzi naturalnie w ziemi dzięki działaniu mikroorganizmów i promieniowania słonecznego.

 

Prolen® Siltex jest specjalną przędzą zmodyfikowana środkiem antybakteryjnym, opartym na jonach srebra biogennego. Środki te są nieszkodliwe dla człowieka i środowiska naturalnego oraz hamują wzrost bakterii, grzybów i pleśni.

Redukują nieprzyjemny zapach, utrzymują biologiczną równowagę skóry i zapewniają świeżość wyrobów.


Jony srebra wprowadzone do rdzenia włókna sprawiają, że pomimo wielokrotnego prania pozostają w wyrobach, spełniając swoje zadanie. 
Specjalne czterokanałowe włókno poliestrowe jest wodoodporne, nie wsiąkające i bardzo szybko odprowadza wilgoć z naskórka do górnych warstw materiału. Tam CoolMax, szybciej, niż inne tekstylia, odprowadza wilgoć w postaci pary (przez odparowywanie) i reguluje temperaturę ciała.

Wspaniała przewiewność włókna zapewnia efekt termoregulacyjny funkcjonalnych skarpetek JJW i w ten sposób poprawia wyniki i samopoczucie sportowca. 

 

 

Bawełna najwyższej jakości. Bawełna ta podczas produkcji poddawana jest dodatkowemu procesowi zgrzeblenia, co powoduje, że pozostają tylko najdłuższe włókna.

Działanie zwiększa delikatność i wytrzymałość przędzy. Charakteryzuje się efektem chłodzenia, idealnym w ciepłe dni.

 

 

 

Australijska wełna najwyższej jakości. Zapewnia suchość skóry, bardzo dobrą izolację cieplną i odprowadzenie wilgoci. Delikatna wełna Merino posiada wszystkie cechy wełny: odprowadzanie wilgoci, szybka absorpcja i parowanie, jednakże nie drapie.

 

 

 

Seacell Active to naturalne włókno celulozowe o własnościach antybakteryjnych z wbudowanymi cząstkami alg morskich do których dodatkowo inkorporowano jony srebra. Dzięki zawartości alg morskich przędza posiada minerały, węglowodany, aminokwasy oraz witaminy, które uwalniają się pod wpływem ciepła, zapewniając dobroczynne działanie na cały organizm. Funkcję bateriostatyczną pełnią jony srebra, trwale zamocowane na matrycy polimeru, przez co wyroby wykonane z włókien SeaCell Active zachowują właściwości antybakteryjne nawet po wielokrotnych praniach.

 

 

 

Ociepla i poprawia warunki cieplne bez konieczności zwiększenia wagi materiału. Szybko się ogrzewa i utrzymuje ciepło dzięki niepowtarzalnej technologii pustego włókna. 

Odprowadzanie pary w celu zachowania optymalnego komfortu cieplnego. Odporne na pleśnie i nieprzyjemne zapachy.


 

 

Zarejestrowany znak włókna elastanowego firmy Invista. Materiał ten jest niezwykle elastyczny, zapewnia maksymalny komfort podczas noszenia skarpetek JJW. Włókno zapewnia perfekcyjne zachowanie kształtu na nodze i jest idealnym materiałem na skarpetki sportowe przeznaczone do osiągania maksymalnych rezultatów.

 

Określenie "skarpetki jak dezodorant" oznacza wyjątkową higienę. Jest to unikatowe rozwiązanie, umożliwiające skuteczne działanie antybakteryjne i antygrzybicze skarpetek. Słowo DEO lub DEODORANT w ich nazwach nie jest przypadkowe, gdyż mają one właściwości bezzapachowego dezodorantu - zapobiegają przykremu zapachowi podczas użytkowania. Te odporne na pranie właściwości są wynikiem wbudowania we włókna skarpetek specjalnej apretury na licencji szwajcarskiej firmy Sanitized® (nr licencji 1594.00). Taką licencję może uzyskać jedynie producent gwarantujący najwyższą jakość procesu technologicznego. Dowodem uznania wysokiej jakości i właściwości zdrowotnych produkowanych w JJW skarpetek z apreturą Sanitized® jest przyznany im Certyfikat Doskonałości Sanitized®.

      

A - włókno bez technologii antybakteryjnej.
B - włókno uszlachetnione antybakteryjnie technologią Sanitized® .

  

Tactel to bardzo wytrzymały i lekki materiał wyprodukowany przez firmę DuPont, którego zaletą jest przyjemność w dotyku i wyraźnie lepsze zdolności ochrony przed wilgocią.

  

Ten materiał firmy DuPont daje miękkość przypominającą puch i jednocześnie jest bardzo łatwy w przechowywaniu. Wytworzono go z opatentowanych włókien izolacyjnych chroniących przed utratami ciepła.

 
 
Koszyk

Ilość produktów: 0

Wartość: 0.00 zł

Zobacz Nas na: